PAKA DLA MEDYKA - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

PAKA DLA MEDYKA - RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

2 grudnia, przed budynkiem Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego w Błoniu spotkali się przedstawiciele kilku Straży Miejskich i Gminnych

z powiatu warszawskiego zachodniego oraz pruszkowskiego, aby przekazać medykom świąteczne podarunki przygotowane w podziękowaniu za ich ciężką pracę.

Chcąc uhonorować naszych ratowników medycznych oraz podziękować im za trud wkładany każdego dnia w wykonywaną pracę, przedstawiciele Straży Miejskich i Gminnych z terenu powiatów warszawskiego zachodniego i pruszkowskiego przekazali na ręce dyrektora Ratownictwa Medycznego w Błoniu świąteczne paczki, które zakupione zostały z przeprowadzonej wśród strażników zbiórki pieniężnej.

Przedstawicielem był komendant Andrzej Karpiński z ramienia Straży Gminnej Gminy Stare Babice. W akcji udział wzięły także Straże Miejskie z Łomianek, Błonia oraz Brwinowa.

Akcja została przeprowadzona szybko: strażnicy sprawnie zebrali w swoim gronie fundusze i dowiedzieli się, co najbardziej przyda się medykom. Okazało się, że potrzebne są różnorodne  produkty spożywcze – kawa, herbata i batony wzmacniające, dodające energii, podczas wielogodzinnych, wyczerpujących dyżurów.

-Projekt nazwaliśmy „Paka dla Medyka - Razem możemy więcej , a przy tej okazji, chcieliśmy pokazać, że w grupie możemy więcej. Przygotowaliśmy tę akcję w ramach solidarności z medykami i w podzięce za ich ciężką pracę– mówią strażnicy.

„Jesteśmy z Wami”- mówili strażnicy, wręczając podarunki. Wszyscy życzyli sobie jak najmniej wezwań i spotkań w akcji. Dyrektor Powiatowej Stacji Ratownictwa Medycznego z wdzięcznością przyjął paczki i serdecznie podziękował za wsparcie. Była to też okazja do złożenia sobie życzeń spokoju na Święta Bożego Narodzenia oraz lepszego roku 2021.